Jak odświeżyć wygląd salonu za niewielką kwotę

Jak odświeżyć wygląd salonu za niewielką kwotę

Salon to wizytówka naszego domu. To właśnie w tym pomieszczeniu toczy się życie rodzinne. To w salonie przyjmujemy gości. Wiosna to świetna okazja, żeby nieco odświeżyć wystrój tego pokoju. Możemy zrobić to samodzielnie i wcale nie musimy rujnować naszego domowego budżetu. Wystarczy odrobina kreatywności. 

Jak odnowić salon za grosze? 

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na kosztowny, generalny remont i wymianę mebli. Jednak  już odświeżenie koloru ścian wpływa na wygląd naszego salonu. Warto postawić  na detale. No one sprawiają, że pokój nabierze zupełnie innego wyglądu. Możemy zdecydować się na kolorową tapetę na jednej ze ścian. W takim przypadku stanie się ona punktem centralnym w naszym salonie. 

Na jakie detale warto postawić?

Na pewno na tekstylia. Kolorowe zasłony w kwiaty sprawią, że nasz salon nabierze bardziej wiosennego charakteru. Nie zapominajmy o pozostałych  dodatkach. Poduszki i odpowiednio dopasowana narzuta mogą całkowicie odmienić wygląd nielubianych mebli. 

Równie dużo daje odpowiednie oświetlenie. W pokoju możemy postawić mniejsze lampki, dzięki temu wieczorami będziemy mogli cieszyć się bardziej intymną atmosferą. Sprawdzą się też świeczki, jednak ich codzienne zapalanie i gaszenia może być dość kłopotliwe.

A co z meblami?

Jeśli nie stać nas na zakup nowych sprzętów, to możemy pokłócić się o ich samodzielną renowację. Internecie znajdziemy mnóstwo poradników, które pokazują jak się do tego zabrać krok po kroku. Jest to prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Czasami wystarczy lekkie odświeżenie i nasze meble wyglądają jak nowe. Na dodatek są zupełnie unikatowe.

Gdzie szukać ciekawych dodatków do salonu za grosze?

Nie każdy zdaję sobie sprawę, że oryginalne akcesoria do domu możemy dostać za kilka złotych albo wręcz za darmo. Trzeba wiedzieć gdzie szukać takich okazji. Warto odwiedzać sklepy z używaną odzieżą. Znajdziemy tam nie tylko sukienki czy bluzki, ale też dodatki do domu takie jak figurki, ozdobne poduszki, zasłony. Inne świetne miejsce na łowy to grupy na Facebooku. Ludzie bardzo często pozbywają się praktycznie nowych rzeczy. Jeśli mamy szczęście to może nam się udać upolować prawdziwe perełki. Nie zapominajmy o śmietnikach… Właśnie obok kontenerów ludzie zostawiają rzeczy, które nie są im potrzebne, ale mogą przydać się innym osobom.

Podsumowując szybkie odświeżenie naszego salonu wcale nie musi być kosztowne. Wystarczy że będziemy kreatywni i poświęcimy trochę czasu no wyszukanie odpowiednik dodatków.To właśnie one sprawią, że nasz salon nabierze nowego charakteru.

Share